برسام

برسام جان تا این لحظه 3 سال و 23 روز سن دارد

آیا ارتودنسی درد دارد؟ چگونه غلبه کنیم؟

آیا ارتودنسی درد دارد؟ چگونه غلبه کنیم؟
برخی افراد به خاطر ترس از درد ارتودنسی از انجام آن سرباز می زنند و مایل به انجام این کار نیستند در صورتی که آن چنان که فکر می کنید درد آور نخواهد بود.
اما نکته اینجاست که در درمان*های ارتودنسی درد و ناراحتی بسیار کمتر از آن است که فکر می*کنید یا می*شنوید! هرچند باید تغییری در روند زندگی*تان انتظار داشته باشید و بپذیرید که ارتودنسی برای خود مشکلاتی و ناراحتی*هایی خواهد داشت که اگر نتایج ارتودنسی برای شما ارزشمند است، به تحملشان می*ارزند: – اولین ناراحتی که در درمان ارتودنسی یا هر درمانی در دهان ممکن است احساس کنید، این حس است که جسم خارجی وارد دهان شما می*شود و دستکاری در آن انجام می*شود. این تجربه در همه حیطه*های داندانپزشکی تقریبا مشترک است و البته در ارتودنسی کمتر! زیرا به ندرت از سوزن و یا مته دندانپزشکی استفاده می*شود!
– ناراحتی احتمالی بعدی دست کاری*های حین گذاشتن سیم*ها یا عوض کردن آن*ها ست که در طی جلسات ویزیت ممکن است احساس بدی به شما منتقل کند.
– ناراحتی دندان*ها بین جلسات درمان که معمولا تا ۳-۲ روز بعد از هر جلسه ممکن است تجربه کنید. شیوع درد واقعی دندان در ارتودنسی بسیار کم و میزان آن محدود است و به راحتی با استامینوفن (که نیاز به نسخه ندارد) کنترل می*شود، مگر علت درد متفاوت باشد یا فرد مشکل زمینه*ای داشته باشد و یا دندان مشکل پوسیدگی شدید یا مشکل عصب داشته باشد (موارد اخیر عملا ربطی به پروسه ارتودنسی ندارند!).
– درد و ناراحتی در سطح داخلی لب – گونه به خاطر نوک سیم اصلی یا فرعی و یا قلاب*ها روی اتصالات که بلند می*شود و ممکن است باعث آزار شود. اگر زخمی ایجاد شود مانند بقیه زخم*ها که در محیط دهان شایع هستند باید دوره بهبود را طی کنند. موم*های ارتودنسی در جلوگیری از این زخم*ها موثرند و اگر هم زخمی ایجاد شد برخی دارو*ها به بهبودشان کمک می*کنند.
– ناراحتی*های مربوط به تعییر شرایط زندگی و غذا خوردن. در طی ارتودنسی برخی غذا*ها را نباید بخورید چون «ممکن» است باعث کنده شدن اتصالات و افزایش طول و هزینه درمان شودو این باعث می*شود نیاز پیدا کنید که عادت*های تغذیه خود را عوض کنید. مثلا بعضی*ها از اینکه در طی ارتودنسی با خیال راحت نمی*توانند گوجه سبز یا «ته دیگ سفت و ضخیم» بخورد ناراحت خواهند بود!
– ناراحتی آخر که نام آن را ناراحتی شیرین می*گذارم حسی است که در زمان کندن اتصالات ارتودنسی تجربه می*کنید. دکتر ارتودنتیست شما اگر تکنیک درستی داشته باشد، نیروی کمی در زمان کندن اتصالات احساس خواهید کرد و درد احساس نمی*کنید مگر دندانی حساس شده باشد. به هر حال کندن هر براکت در کسری از ثانیه انجام می*شود و هر ناراحتی*ای هم کمتر از ۲ دقیق طول می*کشد.

 

 


تاریخ : 18 اردیبهشت 1397 - 20:05 | توسط : سمیه | بازدید : 157 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت دندان

روکش کردن دندان ها و کاشت دندان با استفاده
از ایمپلنت می تواند راه حلی مناسب برای افزایش طول عمر دندان هایی که از
بین رفته اند باشد و تنها روشی است که از تحلیل استخوان جلوگیری کرده و به
نوعی باعث بازسازی آن شده.
افرادی که ایمپلنت دندان می کارند می توانند از آن به عنوان دندان طبیعی حس کنند و به
همان صورت عمل کرده و هیچ
تفاوتی وجود نداشته و بعد از گذاشتن ایمپلنت فرد می تواند به همان شیوه ی
قبلی غذاهای مورد علاقه خود را بجود و از آن لذت ببرد و به همان رژیم غذایی
سالم خود برگدد و به مانند دندان های طبیعی عمل کرده و شما به خوبی می
توانید مسواک بزنی و یا نخ دندان بکشید و مانند دندان های طبیعی مراقبت
کرده تا طول عمر آن ها افزایش یابد.


تاریخ : 09 اردیبهشت 1397 - 20:21 | توسط : سمیه | بازدید : 157 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید